25-lecie Macieja Zienia

11 grudnia 2023 roku odbył się pokaz mody Macieja Zienia, który był podsumowaniem 25 lecia pracy artystycznej projektanta. Wydarzenie miało miejsce w Operze Narodowej Teatru Wielkiego. Na pokazie pojawiła się prawdziwa plejada polskich gwiazd min. Aneta Kręglicka, Maffashion, Karolina Pisarska, Blanka Lipińska i wiele innych gwiazd. Nie zabrakło i nas z naszymi kamerami.

źródło zdjęć: AKPA POLSKA PRESS

Jubileuszowa kolekcja projektanta nazywa się ,,Black and White Symphony”, która nawiązuje do ćwierćwiecza artystycznych zmagań projektanta, a zarazem otwiera kolejny etap jego twórczości. W tej kolekcji projektant postawił na dwa kolory czerń i biel w różnych odcieniach. Projektant postawił na ponadczasową klasykę.

„Moje dotychczasowe kolekcje były bardzo kolorowe, zwłaszcza ostatnia „Bloom” to prawdziwa feeria kolorów. Chciałem, żeby kolekcja jubileuszowa była elegancka, dostojna i dojrzała, stąd biel i czerń, które trzymały mnie w ryzach. Dzięki temu mogłem poskromić swoją fantazję i skoncentrować się na formie, różnorodności tkanin i pokazać kunszt krawiectwa. Myślę, że w odcieniach czerni i bieli można to zrobić najlepiej, ma to najwięcej szyku i klasy. Ale w tym wszystkim jest też zabawa, bo modą należy się bawić, moda powinna nas cieszyć” – mówi o swojej kolekcji Maciej Zień.

„W mojej jubileuszowej kolekcji chciałem uzyskać efekt elegancji, dostojności, dojrzałości. Zależało mi na pokazaniu kunsztu krawiectwa, a w bieli i czerni jest najwięcej klasy. Ale trzeba się też dobrze bawić, stąd czerwony akcent” – tłumaczył Maciej Zień. Zień pokazał, że klasyką można się bawić, a czerń i biel może mieć wiele odsłon i odcieni. – mówi Maciej Zień dla pap.

„Miałem ochotę pokazać swoje ulubione fasony, kroje. Powiedziałem sobie, że nie muszę już nic udowadniać, dlatego moją najnowszą kolekcję zrobię tak, jak chcę. Moda ma być rozrywką, sposobem na wyrażanie swojej osobowości” – podkreślał Maciej Zień.

„Przenoszę was w bajkowy świat. Tworzę stroję dla współczesnych księżniczek” – zaznaczył projektant.