Noworoczny bal charytatywny

Depresja w biznesie to temat TABU, ale nie dla Sióstr w Biznesie założonych przez Marię Brzozak i Paulinę Wronecką – społeczności prawie 30tu przedsiębiorczych kobiet. Klub od dwóch lat prężnie działa w Trójmieście nie zapominając o innych. Siostry w biznesie nieustannie wspierają i 13 stycznia po raz drugi zorganizowały Bal Charytatywny – tym razem dla fundacji PomocJA. Panie pokazały jak bardzo ważne jest by wspierać osoby, które stanęły do nierównej walki z depresją. Tym samym rok zaczęły od świetnej zabawy i dobrze zaplanowanych działań CSR. Jednak to nie koniec ich działań, bo 5 października 2024 odbędzie się kolejny Bal Charytatywny. Event wsparła także społeczność mężczyzn – Paweł Włochowicz, koordynator Klubu 200, działającego przy Energa Wybrzeże Gdańsk i konferansjer Krzysztof Maszota – na co dzień Dyrektor Finansowy. Partnerem strategicznym wydarzenia został hotel Sadova, o słodki poczęstunek zadbała finalistka polskiej edycji Master Chefa – Diana Volokhova Sargsyan, a Gościem Honorowym wydarzenia była księżna Angelika Jarosławska Sapieha. Podziękowania również należą się sieci hoteli Hilton by Hampton Old Town oraz Olsztyn, DJ Erok, 360 kamera, Alexa Flowers&Decorations, fotograf Aparatka, fotograf Trzaski Migawki, Pracownia Dream Kinga Zawierzeniec, Harmonia Life&Busines Żaneta Kaszyńska-Literska, Live Now Iwona Dzieweńka, Anqe Anna Wołowiec, Beauty Complex Grażyna Jarosz, Molki Design, Moc Komfortu.pl Ewa Marcinkowska Walesiak, Dorbur Amber For You, Balonowe Marzenia, Zakręcona wypożyczalnia imprezowa, Szkoła Rodzenia Super Mama, Pracownia Marzeń Paulina Wronecka. Partnerzy Medialni: Imperium Kobiet, zKaszub.Info, Magazyn Pomorski, ATV, iKobieta.pl, Express Biznesu.

Gościem Honorowym Balu Charytatywnego była Księżna Angelika Jarosławska Sapieha. Na aukcje, które wspierać będą kobiety zmagające się z depresją, przekazała nietuzinkowe przedmioty – Oficjalną koszulkę reprezentacji Polski w piłce nożnej z nazwiskiem Roberta Lewandowskiego i jego odręcznym podpisem, a także specjalny coin, wydany przez jej fundację na 100-lecie polskiego lotnictwa w limitowanej ilości (w przeszłości przekazany na aukcję Jerzemu Owsiakowi w studiu telewizyjnym w trakcie 27. Finału WOŚP w 2019 roku, kiedy tragicznie zginął prezydent Gdańska Paweł Adamowicz), a także dwie kolekcjonerskie książki autorstwa Janusza Jarosławskiego. Oprócz tego przekazała także specjalnie przygotowane dla promocji filmu „Dywizjon 303. Historia Prawdziwa” zdjęcia aktorów z planu filmowego z ich autografami. W trakcie wydarzenia, Ambasador Pokoju księżna Angelika Jarosławska Sapieha wystąpiła na scenie i nawiązała do wagi słowa i problemu mowy nienawiści, która potrafi niszczyć, a nawet – jak w wypadku roku 2019 – zabijać. Podkreśliła, jak ważna jest empatia i szacunek do drugiego człowieka. Wspomniała także o pięknej roli Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, działającej od lat na rzecz pomocy dzieciom, pomimo wielu ataków ze strony ultraprawicowych mediów. Pogratulowała Siostrom w Biznesie ich przedsięwzięcia i podziękowała za wieloletnie wspieranie innych kobiet. Wystąpienie spotkało się z brawami i ciepłymi słowami ze strony Organizatorek.

Depresja jest zaburzeniem psychicznym charakteryzującym się utrzymującym się obniżonym nastrojem, który wpływa na codzienne czynności i myślenie.

WARTO o tym temacie mówić głośno, nie bagatelizować, a leczyć!

Do zobaczenia 5 października!