Premiera serialu LEGIA do końca!

Źródło ;https://legia.com/%E2%80%9Elegia-do-konca%E2%80%9D-premiera-serialu-dokumentalnego-2-lutego-wylacznie-na-prime-video/19239

Serial „Legia. Do końca” został zaprezentowany podczas pokazu przedpremierowego w Multikinie w Złotych Tarasach w środowy wieczór. Produkcja dostarcza unikalnych spojrzeń na funkcjonowanie Legii Warszawa oraz przybliża wydarzenia sezonu 2022/23. Na pokazie zgromadziło się ponad 500 gości, w tym piłkarze, trenerzy, przedstawiciele świata sportu, dziennikarze oraz znani celebryci.

Serial dokumentalny „Do końca” stanowi wyjątkowy portret największego polskiego klubu piłkarskiego, ukazując z bliska życie piłkarzy, zarządzających klubem, pracowników oraz związanych z nim kibiców. Premiera trzech pierwszych odcinków miała miejsce 2 lutego 2024 roku, a pozostałe części będą dostępne tydzień później, tworząc planowanych sześć odcinków.

Przedpremierowy pokaz serialu „Legia. Do końca” odbył się w środowy wieczór w Multikinie w Złotych Tarasach. Wydarzenie zgromadziło ponad 500 gości, w tym prezes Dariusz Mioduski, właściciel przedsiębiorstwa mediowego Rochstar S.A. – Rinke Rooyens, oraz piłkarze Legii Warszawa, m.in. Rafał Augustyniak, Paweł Wszołek i Bartosz Kapustka. Przed projekcją dwóch pierwszych odcinków serialu, głos zabrali wspomniani goście, opowiadając o kuluarach klubu.

Rafał Augustyniak podkreślił, że serial rozpoczyna się w trudnym okresie dla drużyny, a sam dołączył do niej w czasie kryzysu. Bartosz Kapustka podzielił się refleksjami na temat swojego powrotu do piłki po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją, zakończonego zdobyciem Pucharu Polski. Paweł Wszołek podkreślił znaczenie pracy wszystkich zaangażowanych osób w klubie, nie tylko piłkarzy, oraz zaznaczył, że serial odsłania również prywatne problemy zawodników, ukazując ich od innej strony.

Prezes Dariusz Mioduski wyjaśnił, że celem produkcji było ukazanie Legii od środka zarówno dla kibiców, jak i światowej publiczności. Kosta Runjaić, trener Legii, skomentował, że jest to pierwszy dokument tego rodzaju dla większości osób w klubie, wyrażając ciekawość co do efektów końcowych.

Serial „Legia. Do końca” skupia się na sezonie 2022/23, przedstawiając wyzwania, odrodzenie i powrót Legii po trudnym okresie. Trzy pierwsze odcinki zadebiutowały 2 lutego 2024 roku, a pozostałe pojawią się tydzień później. Produkcja będzie dostępna dla polskich klientów Prime Video w ramach subskrypcji.