Wektory rozdane

Wektory stanowią prestiżowe wyróżnienia dla wybitnych postaci ze świata biznesu, polityki, kultury i mediów, które w szczególny sposób wpływają na rozwój polskiej gospodarki, proponują innowacyjne rozwiązania oraz przyczyniają się do postępu społecznego i kulturalnego w kraju. W trakcie 22. edycji tego wydarzenia, które miało miejsce w sobotę, przyznano także nagrodę #SuperWektora2023.

W laureatami Super Wektora 2023 okazali się liderzy Koalicji Trzecia Droga Polska 2050: Marszałek Sejmu RP Szymon Hołownia i Wicepremier, Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. To wyróżnienie zostało im przyznane za stworzenie koalicji, która stanowi alternatywę dla innych ugrupowań politycznych, oraz za wyjątkową współpracę opartą na demokracji, wolności słowa, praworządności i Konstytucji.

Dodatkowo, podczas Gali ogłoszono jedenastu laureatów Wektorów 2023, których działania w roku 2023 miały szczególny wpływ na rozwój przedsiębiorczości w Polsce. Kilku z nich to:

 • ARCUS S.A. – Wyróżnienie za konsekwentne wzmacnianie polskiej gospodarki poprzez innowacyjne rozwiązania, zwłaszcza w dziedzinie przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu.
 • Boehringer Ingelheim Sp. z o. o. – Nagroda za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki i badań rozwojowych, przynoszące innowacyjne produkty medyczne do medycyny i weterynarii.
 • Janssen Cilag Sp. z o. o. – Wyróżnienie za troskę o dostęp pacjentów do nowoczesnych terapii, zwłaszcza w obszarze chorób psychicznych, oraz za aktywne działania społeczne podnoszące świadomość tych chorób.
 • Robert Dobrzycki, Prezes Zarządu, Panattoni Europe Sp. z o. o. – Nagroda dla niekwestionowanego lidera w budowie i zarządzaniu powierzchniami magazynowymi.
 • Mariusz Jawoszek, Group Chairman; CEO, Dictador Holding Limited – Wyróżnienie za globalny sukces marki z polskiego Mikołowa.
 • Dominik Leszczyński, Prezes, DL Invest Group S.A. – Nagroda za dbałość o pozytywne relacje z partnerami biznesowymi i inwestorami, oraz za projekty poprawiające życie lokalnych społeczności.
 • Adam Niedziółka, Prezes Zarządu ADN Akademia Sp. z o. o. – Wyróżnienie za zaangażowanie w rozwój i edukację obywateli, ze szczególnym naciskiem na szkolenia dla administracji publicznej.
 • Prof. Piotr Henryk Skarżyński, Członek Zarządu, Centrum Słuchu i Mowy Sp. z o. o. – Nagroda za wpływ na rozwój globalnej medycyny i innowacje w dziedzinie chirurgii i diagnozy chorób laryngologicznych.
 • Wojciech Wolny, Prezes Zarządu, Euvic S.A. – Wyróżnienie za upór w dążeniu do celu, zaangażowanie w rozwój rynku IT w Polsce i wzmacnianie polskiej gospodarki.
 • Ewa Wernerowicz, Przewodnicząca Rady Nadzorczej, Soonly Finance Sp. z o. o. – Nagroda za determinację i działania podejmowane w międzynarodowym środowisku biznesowym, oraz za hojność wobec potrzebujących, zwłaszcza w obliczu wojny na Ukrainie.
 • Joanna Makowiecka-Gatza, Prezes Zarządu Karmar S.A. i Linkcity Poland S.A., Grupa Bouygues – Wyróżnienie za zaangażowanie w edukację i propagowanie zrównoważonego rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności w biznesie.

Te wyróżnienia Wektorów 2023 podkreślają znaczący wkład i osiągnięcia tych jednostek w rozwój różnych obszarów życia społecznego i gospodarczego w Polsce.